نکات مخفی و جالب سریال (تاریک) Dark

15 ژانویه 2021
0 133 views

سریال Dark بدون شک یکی از مهم‌ترین و قوی‌ترین سریال‌های سال‌های اخیر نه‌تنها در ژانر رمزآلود و علمی تخیلی بلکه در میان تمام محصولات تلویزیونی به‌شمار می‌رود. این سریال به‌قدری اطلاعات ریز و درشت در اختیار شما قرار می‌دهد که در لحظاتی از آن باید سریال را متوقف کنید و به تجزیه و تحلیل اتفاقاتی بپردازید که لحظاتی پیش شاهد آن‌ها بودید. باران بو اودار که کارگردان این اثر و درکنار یانتیه فریز نویسنده اصلی آن به‌شمار می‌رود بیش از دو سال روی جزییات داستانی و اتفاقات این جهان پر رمز و راز کار کرده است. سریال تاریک برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷ از شبکه استریم نتفلیکس پخش و فصل سوم و پایانی آن در سال ۲۰۲۰ (حدودا یک ماه پیش) منتشر شد. بازیگران اصلی این سریال را لوییز هافمن در نقش جوناس کانوالد، کارولینا ایکورن در نقش شارلوت داپلر و لیسا ویکاری در نقش مارتا نیلسن تشکیل می‌دهند؛ البته تعداد زیاد شخصیت‌های کلیدی این سریال باعث می‌شود تا به‌درستی نتوانیم بازیگران نقش‌های اصلی این سریال را مشخص کنیم.

دانلود سریال Dark

برخلاف سایر مقاله‌های حقایق جالب در این مطلب علاوه‌بر بررسی نکات و حقایق جالب سریال Dark، به‌بررسی قسمتی از اطلاعات پنهان در دل سریال، ارجاعات مختلف و اشاره‌های گوناگون آن به موضوعات مختلف هم خواهیم پرداخت؛ مطالبی که شاید از آن‌ها اطلاعی نداشته باشید.

۱- دلیل انتخاب کلمه Dark به‌عنوان اسم سریال

سیاره‌ها،‌ ستاره‌ها، کهکشان‌ها و تمام چیزهایی که انسان می‌تواند با چشم ببیند تنها پنج درصد از جهان هستی را تشکیل می‌دهند؛ خب پس سایر جهان از چه چیزی ساخته شده است؟ این سوالی است که شاید تا قرن‌ها بعد هم جوابی برای آن پیدا نکنیم ولی درحال‌حاضر دانشمندان برای تمام جزییات جهان که برای ما قابل مشاهده نیستند یک اسم انتخاب کرده‌اند و آن را ماده تاریک (Dark Matter) نامیده‌اند. ما قادر به‌تماشای آن و انجام تحقیقات روی آن نخواهیم بود بنابراین نمی‌توانیم آن را درک کنیم ولی به‌طور حتم می‌دانیم که این ماده وجود دارد. این ماده مرموز حتی به نور هم عکس‌العملی نشان نمی‌دهد و به‌این‌دلیل تحقیق روی آن را تقریبا غیرممکن می‌کند. خب چگونه می‌دانیم ماده‌ای وجود دارد که نه می‌توانیم آن را ببینیم و نه می‌توانیم روی آن تحقیق کنیم؟ این ماده به‌طور عجیبی روی جهان هستی تاثیر می‌گذارد و این عاملی به‌شمار می‌رود که می‌توانیم آن را مشاهده کنیم.

این توضیحات را تعمیم دهید به این سریال؛ انگار داریم درباره آن صحبت می‌کنیم و نه جهان هستی! سریالی که تمام آن حول یک ماده تاریک می‌گردد و به‌جرات می‌توان گفت که بسیاری از جزییات آن را نمی‌توان به‌سادگی مشاهده کرد و متوجه آن‌ها شد. انتخاب کلمه Dark برای عنوان این سریال یکی از بهترین تصمیم‌های سازندگان آن قلمداد می‌شود که خیلی نامحسوس به شما اشاره می‌کنند که نمی‌توانید تمام جزییات جهان سریال را متوجه شوید. همان‌طور که نمی‌دانیم ماده تاریک از چه چیزی تشکیل شده است، در خیلی از لحظات سریال نمی‌دانیم که دقیقا چه اتفاقی درحال افتادن است.

۲- چرا ویندن؟

در زبان آلمانی کلمه ویندن معانی زیادی دارد؛ این کلمه معنی باد، پیچش یا حتی مارپیچ می‌دهد. سازندگان سریال بی‌شک معنی پیچش را درنظر داشتن تا با آن پیچ‌و‌خم‌های بی‌شماری که در آن شهر جریان دارند را در اختیار مخاطب قرار دهند. پیچش‌های داستانی این سریال که مانند معنی دیگر کلمه ویندن یعنی مارپیچ، در بسیاری از قسمت‌های سریال درانتها به‌خود برمی‌گردند؛ در مجموع می‌توان گفت که شهر ویندن و افراد حاضر در آن به‌هیچ‌وجه نمی‌توانند از سرنوشت خود فرار کنند.

یانتیه فریز یکی از نویسندگان سریال در مصاحبه‌ای با رادیو تایمز درباره شهر ویندن به گفت‌و‌گو پرداخت و گفت: «مانند بسیاری از شخصیت‌های سریال که جهانی بدون ویندن را آرزو می‌کردند، ما هم نمی‌خواستیم این مکان در واقعیت وجود داشته باشد. این یک مکان خیالی است، ما به‌عمد می‌خواستیم که این مکان خیالی باشد به‌جای اینکه شهر را با خصوصیات باوارایی‌ها یا شهر‌های شمالی آلمان به‌تصویر بکشیم. ما اینکار را کردیم تا این مکان بتواند در هرجایی که مخاطب فکرش را می‌کند، حضور داشته باشد».

۳- اشاره کوچکی به هلگ سالخوره

در مطلبی که به ناپدید شدن مایکل اشاره می‌کند، در سمت چپ آن می‌توانیم مطلبی را مشاهده کنیم که مرگ یک فرد سالخورده در یک صانحه رانندگی را بیان می‌کند. این موضوع که توسط یکی از کاربران آلمانی سایت ردیت کشف شده است به‌احتمال زیاد به هلگ سالخورده اشاره می‌کند. هلگ که در سال ۲۰۱۹ در پیری به‌سر می‌برد به سال ۱۹۸۶ سفر کرد تا بتواند جلوی نسخه میانسال خود را بگیرد تا او نتواند پسر بچه‌ها را بدزدد. هلگ سالخورده برای انجام این کار با ماشین خود با سرعت بالا با ماشین نسخه جوان‌تر خود تصادف می‌کند که در این تصادف او جان خو را از دست می‌دهد. این موضوع در این قسمت روزنامه و درکنار مطلب ناپدید شدن مایکل به‌خوبی قابل مشاهده است.

دانلود سریال دارک Dark زیرنویس چسبیده

نکته بسیار جالب این قسمت از روزنامه، مطلب سمت راست آن است. در سمت راست این قسمت نه خبری دیده می‌شود و نه حتی به اتفاق مهمی از سریال اشاره می‌کند. مطلب سمت راست این قسمت روزنامه به تحسین تیم هنری این سریال می‌پردازد که علاوه‌بر این روزنامه جزییات بسیار زیادی در طول سریال را به‌بهترین شکل ممکن در اختیار مخاطبان قرار داده‌اند. تیم سازنده این سریال با اینکار یک جایزه ویژه به تیم هنری این سریال اعطا کرد تا آن‌ها بتوانند تحسین‌های زیبایی که درباره آن‌ها وجود دارد را در آن قسمت روزنامه بنویسند.

منبع : زومجی

دیدگاه کاربران